Buz Türleri

Aşağıda dünyada kullanılan buz türleri listelenmiştir. Brema tüm bu türlerde buz üreten farklı makineler üretmektedir. Ülkemizde en fazla kullanılan 2 tür buz için makineler bulunmaktadır. Bunlar Küp buz ve kar buz makineleridir.

Küp Buz

Uyumlu ve sade buz. Kesilmiş koni şekli ve hafif ezilmiş kenarları ile her türlü bardakta kullanıma uygundur. Biz, küçük kendi havuzu olanlardan büyük ölçülerde buz üretenlere kadar pek çok farklı ürün sunuyoruz. Buz küplerini, 13, 18, 33, 42 ve 60 gram olarak kendi ihtiyacınıza göre üretebilirsiniz.

Küp buz kullanım alanları ve oranları Brema Türkiye

Küp buz kullanım alanları ve oranları

Hızlı Buz

Sade dikey küp. İçecekleri soğutmak için taze, kesilmiş piramit şeklinde, hafif ve daha pek çok neden…

Buz Parmak

Tazelik dokunuşu. Yüksük şeklindeki bu buz türü geniş yüzey alanları sayesinde içecekleri hızlıca soğutur. Ürün daldırma sistemi sayesinde bu buz özellikle sert sular için uygundur.

Buz Çakılları

Çok Amaçlı Mikro Küpler. Geleceğin en çok tercih edilecek buzudur ve tartışmasız en gözde ürünümüzdür. Hızlı buz ile Buz taneleri arasında konumlanan bu tür çok yönlülük ve uygunluğu sayesinde pek çok alanda kullanıma uygundur. Şekli ve hızlı soğuma kabiliyeti sayesinde kokteyller, deniz mahsulleri ve büfe sunumlarına uygundur.

Kar Buz

Dekoratif ve esnek buzlardır. Buz taneleri sunumun gerçek kahramanlarıdır. Önemli özelliği 0 derecenin altında olması ve yaratıcı tasarımlara izin veren yumuşak yapısıdır. Ho-Re-Ca, güzellik salonları, spor salonları, medikal ve balık sektöründe kullanılabilir.

kar tipi buz kullanım alanları ve oranları

kar tipi buz kullanım alanları ve oranları

Toz Buzlar

Daha soğuk olan bu buzlar uzun süre saklanmak istenen ürünlerle kullanılır. Yüksek Soğutma Gücü sayesinde oluşturulan toz buzların sıcaklıkları -5 ile -10 derece arasında olup kalınlıkları 1,5 ile 3 mm arasındadır. Özel olarak geliştirilen bu buz türü Balıkçılık, kimya, yapı, süt ve et sektörlerinde kullanılabilir.

Brema Buz Makineleri | 2017